کارتریج طرح در پرینترهای لیزری چیست؟

کارتریج طرح چیست؟

یکی از مهمترین مواردی که قبل از خرید کارتریج باید توجه کنید، انتخاب کارتریج اصلی (Original) یا طرح است. کارتریج های اصل (Original) توسط شرکت سازنده پرینتر تولید می شوند اما کارتریج های طرح هیچ سازنده و تولید کننده خاصی ندارند.

آیا واقعا کارتریج اصلی (Original) وجود دارد؟

اگر بخواهیم به صورت واقع گرایانه عنوان کنیم امکان یافتن کارتریج لیزری اصلی در بازار زیر 5 درصد است. این بدان معنی است که کارتریج های لیزری اصلی اصولا صرفه اقتصادی برای واردات ندارند. پس از ورود این محصولات به کشور قیمت آنها چند برابر می شود و با قیمت پرینتر مربوط مساوی می شود.

چرا باید کارتریج طرح استفاده کنیم؟

هرگونه کارتریج لیزری که غیر از شرکت سازنده پرینتر باشد جزو کارتریج های طرح است. البته شکل و بسته بندی این کارتریج ها دقیقا شبیه کارتریج های اصلی است. که البته در کارتریج های G&B موضوع کمی متفاوت است. 
کارتریج های طرح کیفیت کارتریج های اصلی را ندارند اما قیمت بسیار مناسب تری دارند. در برخی از موارد این کارتریج ها از مواد خوبی ساخته نشده اند و کیفیت بسیار پایینی دارند. بنابراین هنگام خرید این کارتریج ها بایستی بسیار دقت کنید.
اگر برای خرید به کارتریج طرح هم اطمینان ندارید، به پیشنهاد ما توجه کنید.

بهترین پیشنهاد برای خرید کارتریج

پس از تحریم کشور عزیزمان ایران، ورود بسیاری از محصولات ماشین های اداری ممنوع شد که شامل کارتریج های لیزری نیز شد. شرکت G&B با تکیه بر دانش و تکنولوژی روز اقدام به تولید کارتریج هایی با کیفیت چاپ فوق العاده و هزینه مناسب نمود. این کارتریج ها تعداد بالاتری چاپ می کنند و کیفیت بسیار بالایی هنگام چاپ دارند.

کارتریج های جی اند بی به دو صورت معمولی و پلاس عرضه می شوند. کارتریج های پلاس دارای مخزن بزگتری هستند و تعداد بالاتری چاپ می کنند. (لیست کارتریج های G&B)

کارتریج لیزری G&B

تفاوت کارتریج طرح با اصلی (Original)

برای بهتر متوجه شدن تفاوت این دو نوع محصول، به برخی از مشخصات آنها اشاره می کنیم:
کارتریج لیزری اورجینال:

بهترین انتخاب برای چاپ متن هستند، زیرا با جزئیات زیاد چاپ را انجام می دهند. این محصولات بیشتر از کارتریج طرح قابلیت شارژ دارند، به همین عمدتا آنها را تعداد بیشتری شارژ می کنند. البته نسبت به موارد فوق، کارتریج های اورجینال قیمت بسیار بالایی دارند و قبل از خرید حتما باید کمی تحقیق کنید.

کارتریج های لیزری طرح:

این کارتریج ها تعداد کمتری از کارتریج اصلی چاپ انجام می دهند اما قیمت بسیار مناسبی دارند. البته این موضوع در مورد کارتریج های G&B کاملا متفاوت است. در ادامه همین مطلب می توانید درباره کارتریج ایرانی جی اند بی بیشتر بخوانید.

 

ضمانت کیفیت کارتریج

کارتریج های G&B  از کارتریج های طرح که دربازار هستند، کیفیت بالاتری دارند و تعداد بیشتری چاپ می کنند. ضمن این که شرکت پارس مدرن تضمین کننده کیفیت این محصولات است. تا با اطمینان خاطر کارتریج های جی اند بی که مناسب برای هرگونه پرینتر لیزری هست را انتخاب نمایید.

کلیه محصولات کارتریج ایرانی جی اند بی قابل سفارش و تحویل حضوری در محل شما هستند.
 

قبل از تصمیم پیشنهاد می کنیم لیست کارتریج های G&B را مشاهده نمایید: