انتخاب تونر مناسب برای کارتریج های لیزری

ویژگی های تونر کارتریج های لیزری

ویژگی های تونر کارتریج های لیزری را اگر بشناسید بهتر از هر زمان دیگری می توانید دست به انتخاب بزنید. اصلاً تونر چیست؟ تونر یک پودر پلاستیکی است که از طریق دستگاه چاپگر روی کاغذ ذوب می شود و فرآیند چاپ را به انجام می رساند. به عقیده بسیاری از افراد تونر یک جوهر خشک است که متناسب با نوع پرینتر مد نظر قرار داده می شود. از همین رو در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا پیرامون ویژگی های متمایز یک تونر ایده ال مطالبی را با شما عزیزان در میان بگذاریم. اگر چاپگر شما خانگی است و قصد دارید با تبحر بیشتری نسبت به قبل دست به انتخاب بزنید به شما توصیه می کنیم در ادامه ما را همراهی کنید.

Black-Toner-Powder

تونر چیست؟

تونر، نقش جوهر پرینترهای لیزری رنگی و سیاه و سفید را به عهده دارد. موادی که در فرآیند ساخت این محصول به کار گرفته می شود پلاستیک، پلی استر، اکسید آهن و کربن است. این پودر در اثر گرما ذوب می شود و بر روی کاغذ می چسبد. هر چقدر ذرات تونر ریزتر و پودری تر باشد کیفیت تونر بهتر است و چاپ بهتری را به نمایش می گذارد. کارتریج مخزنی است که در آن تونر قرار دارد و شما به راحتی با جایگذاری آن به جای کارتریج قدیمی روند کار پرینت را دنبال کنید. این را به یاد داشته باشید که متریالی که برای ساخت تونر استفاده می شود در هر کارخانه متفاوت است. کیفیت تونر را می توانید از ذراتی که بر روی کاغذ می چسبد برآورد کنید.

 

ویژگی های کارتریج

همان طور که می دانید تونرها با برندهای بسیار متفاوتی راهی بازار می شوند از همین رو نیاز است قدری با مؤلفه های بارز یک محصول با کیفیت آشنا شویم.
 

cartridge

 

خرید تمام رنگ ها

 تونرهای که برای پرینترها خریداری می شود به دو دسته سیاه و سفید و رنگی دسته بندی می شوند. شما برای خرید تونرهای رنگی باید از تمام رنگ ها بهره بگیرید و این امر به کیفیت چاپ شما کمک بسیار زیادی می کند. دستگاه های رنگی از چهار تم رنگی اصلی بهره گرفته است. رنگ های پایه ای اصلی شامل آبی (Cyan)، قرمز (Magenta)، زرد (Yellow) و مشکی (Black) است. این امر در حالی است که چاپ روی برگه سفید با کارتریج های مشکی تنها با یک تونر رنگ مشکی دنبال می شود.
 

بررسی پارت نامبر

متناسب با هر کارتریج یک پارت نامبر همیشه در نظر گرفته می شود. این امر را باید متناسب و سازگار با پرینتر خود دنبال کنید. در هنگام خرید کاتریج باید به بررسی پارت نامبر آن بپردازید تا با دستگاه شما هم خوانی لازم را داشته باشد. این امر برای چاپگرهای رنگی برای تمامی تم های رنگی باید به درستی دنبال شود، زیرا در کیفیت چاپ بسیار اثر گذار است. کارتریج های تونر به شکل استوانه ای است و پارت نامبر روی آن حک شده است و با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید به سازگاری آن با دستگاه پی ببرید. مناسب ترین تونر محصولی است که زیر نظر شرکت سازنده پرینتر در بازار عرضه شده باشد.
 

کیفیت تونر کارتریج

هر چقدر ذرات تونر ریز تر باشد کیفیت آن بهتر است و در نهایت تصویر بهتری روی برگه به نمایش گذاشته می شود. این را به یاد داشته باشید که نباید کیفیت را فدای قیمت کرد زیرا ممکن است یک کارتریج ارزان قیمت خریداری کنید اما تعداد صفحاتی که ادعا شده است را به چاپ نرساند و از سوی دیگر کیفیت متمایزی را به تصویر نکشد. تعداد چاپ بر اساس ظرفیت مخزن کارتریج دنبال می شود و این امر به کیفیت مواد اولیه منوط می شود. خرید محصولات مرغوب کیفیت را برای شما فراهم می کند و از صرف هزینه های گزاف شما را در امان نگاه می دارد.
 

toner-powder

 

بسته بندی تونر

در زمان خرید به سادگی می توانید از سبک بسته بندی به کیفیت تونر نیز پی ببرید. اگر بسته بندی دچار فرو رفتگی باشد یا سوراخ شده باشد قطع به یقین به کارتریج هم آسیب وارد شده است. اگر ظرف شما سوراخ است یا در اثر تکان خوردن بیش از حد به حالت پودری آن آسیب وارد شده باشد به راحتی می توانید در زمان خرید به این مهم دست پیدا کنید. این تونرها باید در محیطی مناسب قرار داشته باشد زیرا خشک بودن بیش از حد هوا سبب خشک شدن پودر و رطوبت هوا سبب سنگین شدن تونر می شود.
 

 کلام آخر پیرامون ویژگی های تونر کارتریج های لیزری

 همان طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید ویژگی های تونر کارتریج های لیزری به کیفیت ساخت و متریال استفاده شده در فرآیند تولید منوط می شود. از سوی دیگر انتخاب شما متناسب با پارت نامبر و یا تم های رنگی متمایز نیز امر دیگری است که سبب بالا رفتن کیفیت چاپ شما می شود. امید است مطالب ارائه شده در راستای معرفی ویژگی های یک تونر با کیفیت مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و از این پس با یک خرید متمایز در هزینه های مصرفی خود صرفه جویی به عمل آورید. اگر شما هم به صورت تجربی اطلاعاتی را در این راستا به دست آورده اید در بخش نظر سنجی می توانید با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
 

خرید کارتریج لیزری

جی اند بی کارتریج ایرانی با برندهای مختلف از قبیل HP، Canon، Brother و Samsung را ارائه می دهد. جهت مشاهده محصولات کلیک کنید

خرید پرینتر لیزری

چاپگر ایرانی جی اند بی اولین پرینتر با پشتیبانی برند ایرانی در دو نوع تک کاره و سه کاره است. جهت مشاهده پرینترها کلیک کنید.